Dergi Yazıları 

İRENBE'de baba olmak...

 15 Haziran 2017

İlk kahramanlarımız: BABALARIMIZ

İRENBE ekibi olarak öncelikle tüm babalarımızın Babalar Gününü gönülden kutluyoruz.

İRENBE Babaları ve çocuklarımızla birlikte hazırlamış olduğumuz "İRENBE Babaları" dergimizle sizlere bu özel günden tekrar merhaba demekten mutluluk duyuyoruz.

İRENBE, 34 yıllık deneyim ve tecrübesine, güven ve sevgi katarak, kurumsal kimliğinin 25 yılını büyük bir gururla geride bıraktı. İstedik ki; bugünlere gelirken bizlere eşlik eden, annelerimiz kadar değerli babalarımıza bu özel günde güzel bir anı bırakarak teşekkür edelim.
Babalarla tabi ki böyle bir projede yer almak kolay değildi. Yoğun iş tempolarından dolayı zaman ayırmaları ve en önemlisi de duygularını anlatabilmeleri onlar için daha zordu. Ne mutlu ki bizleri kırmadılar, hikâyelerini bizlerle ve sizlerle paylaştılar.

Sayfaları çevirdikçe, okudukça, hikâyelerin birbirinden farklı olduğunu göreceksiniz. Her anne adayının gebelik öncesi, gebelikte ve sonrasında yaşamış olduğu süreçte babaların manevi desteği hiç şüphe yok ki çok değerli. Açıkçası babalarımızdan gelen cevapları okudukça hem çok duygulandık hem de şaşırdık. Nasıl annelik kutsal bir sevgi ise, bir o kadarda yüce olan babalık duygusunu ve sevgisini çok net gördük.

Sayfaları çevirdikçe bu kez; bizden yani İRENBE ekibinin en önemli parçalarından koca yürekli babalarımızın hikâyelerini okuyacaksınız. Çok sayıda baba adayının BABA olmasına vesile olan Kadın Doğum Uzmanlarımızı, bu sefer çok farklı yönleriyle sizlerle buluşturuyoruz. Siz onları hiç böyle görmediniz... Kimler mi var? Size kısa ipuçları vereyim.

Varlıklarıyla bize daima güç veren koca çınarlarımız Nurettin Demir ve Refik Keleş. Yoğun siyasi çalışmalarına rağmen bizlere zaman ayıran İRENBE'nin kurucularından Nurettin Demir, çocukları ve torunu Zeynep, röportajı gerçekleştirdiğimiz günlerde tatlı bir heyecanla torunu Alya’yı bekleyen yine İRENBE kurucularından Refik Keleş ve kızlarını, İRENBE'nin genç, dinamik, enerji dolu doktorlarından Kaan Bozkurt, İsmail Küçük ve Barış Büke'yi, bu sefer sizlerle baba olarak buluşturuyoruz.

Yine sayfaları çevirdikçe bu kez İRENBE'yi bizden değil, babalarımızdan okuyacaksınız. Bizler Neden İRENBE? Diye sorduğumuzda, aldığımız cevaplarla anladık ki, vermiş olduğumuz güveni, samimiyeti, sevgiyi babalarımız net gözlemleyebilmişler.
 Ne mutlu bize, bizi biz yapanda bu zaten. Farkımız Sevgimiz…
Baba adaylarının İRENBE'nin kapısından girmenin kolay olmadığını biliyoruz, her ne kadar İRENBE bu günlerde daha çok Tüp Bebek Merkezi olarak adından söz ettirse de babalarımızla yapmış olduğumuz sohbetlerde okuyacaksınız, doğan her çocuğumuz Tüp Bebek değil, normal gebelik takipleri de İRENBE’ de deneyimli uzmanlarımız tarafından titizlikle yapılmaktadır.

Biz İRENBE olarak anne ve baba adaylarına diyoruz ki, belki çok lüks odalarımız, koridorlarımız, koltuklarımız yok ama işini Aşkla, Sevgiyle yapan kocaman yürekli bir ekibimiz var. 

Çünkü bizim tek çabamız Sağlıklı ve Mutlu Aileler…

Sizleri keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz, babalarımızla yapmış olduğumuz röportajlarla baş başa bırakıyoruz.

Bu dergiyi, tüm detaylarını büyük bir titizlikle hazırlayan, emek veren İRENBE'nin Halkla İlişkiler Sorumlusu Gamze Gök’e,  görmüş olduğunuz muhteşem fotoğraf çekimleriyle Mustafa Uysal ve ekibine ve tabi ki babalarımıza, çocuklarımıza çok teşekkür ediyoruz.
Sevgilerimizle

Nurten GEBOLOĞLU, İRENBE
Haziran 2017