Tüp Bebek Başarı Öyküleri 

Genetik Tarama Yöntemi (PGD) İle Yıllar Sonra Gelen Çifte Mutluluk

 18 Şubat 2018

Eşlerin en büyük hayalidir evlat sahibi olabilmek. Ancak ne yazık ki her aile için bu hayallerinin gerçek olması o kadar kolay olamayabiliyor.

Hüveyda ve Akgün çifti de evlatlarına kavuşabilmek için zorlu bir mücadeleden geçen ailelerimizden. Hikayeleri çok derin ve uzun... Merkezimize gelmeden önce hepsi düşükle sonuçlanan 4 tüp bebek denemeleri olmuş. Bu arada maddi ve manevi epey yıpranan ailemizin yolları İRENBE ile kesişiyor.

Yapılan kromozom ve genetik testlerinde eşinde kromozom bozukluğu olduğu tespit edildi. Dr. Kaan Bozkurt tarafından yaklaşık 1 yıl süren tedavi ile kromozom analizi yapılan embriyolardan kaliteli olanların seçilmesi sonucu hastamızın transferi gerçekleştirildi. Ve büyük bir özlemle, sabırla, umutla evlat sahibi olacakları günü bekleyen güzel ailemizin sonucu pozitifti.
Gebeliği boyunca da Dr. İsmail Küçük tarafından büyük bir titizlikle takip edilen ve risk oluşturabilecek en ufak ayrıntıların hesaplanması sonucu Hüveyda hanım dünya tatlısı ikizlerini sağlıkla kucağına aldı. İRENBE Dergisi için keyifli bir röportaj ve çekim gerçekleştirdiğimiz Hüveyda Hanım'a tüm samimiyetiyle hikayesini bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz.

Hikayenin tamamını İrenbe dergi 36. sayımızdan okuyabilirsiniz.