Tüp Bebek Başarı Öyküleri 

İçimde çok büyük bir “UMUT” vardı

 17 Şubat 2018
Gülin- Xander Van Eck çifti, anne-baba olma yolunda tam anlamıyla örnek bir çift. Onlar, zorlu tüp bebek tedavisi sürecinde hep yan yana oldular. Birbirlerinden hiç ayrılmadılar. Sonunda da ikiz bebek sahibi oldular. Mutluluğa giden hikayelerini de bizlerle paylaştılar.

Öncelikle sizi biraz yakından tanıyalım. Eşinizle nasıl tanıştınız, kaç yıllık evlisiniz?

4 yıldır tanışıyoruz.  Aynı ortamlarda bulunuyorduk. Ortak arkadaşlarımız vardı. Bir süre eşimin çalıştığı okulda ben de ders vermiştim. 2,5 yıl önce evlendik.

Normal yollardan hamile kalamayacağınızı öğrendiğinizde neler hissettiniz?

Bu oldukça uzun zaman önceydi.

İkimizin de ikinci evliliğiydi. İlk evliliğimde öğrendim bu durumu. İki kez dış gebelik geçirdim. Normal yollardan hamile kalmamın hem çok zor olduğunu, hem de çok tehlikeli olduğunu doktorum çok güzel anlatmıştı o zaman. Tüp bebeği de çok kısa bir yoldan özetlemişti; “Yolunu değiştireceğiz embriyonun, dışarıdan içeriye doğru yerleştireceğiz” diyerek...  Herhalde çok güvendim olacağına, çabuk atlattım ama çok ağladım.

İrenbe ile tanışma hikayenizi öğrenebilir miyiz?

Tüp bebek için araştırma yaparken, çevremden ve internetten de hep İrenbe ismi ile karşılaştım. Kadın doğumcu bir arkadaşım da bizi İrenbe’ye yönlendirdi.

Ama ilginçtir ki biz yine de tam teşekküllü bir hastane olsun diye başka bir yerle görüşmeye gittik önce ve orada bir denememiz oldu. Ondan sonra her yerden ve herkesten sürekli duyduğumuz İrenbe’ye randevu alıp geldik ve kaldık.

İrenbe’ye hangi duygularla geldiniz?
İlk görüşmeye biraz korkarak geldik.
Çünkü 3 negatif denememiz olmuştu. Ama ilk andan itibaren içeriye girer girmez güler yüzle karşılaştık. Doktorumuzda ilk görüşmesinde çok gerçekçi konuştu. Ne bize cennet vadetti, “Ne de asla olmaz uğraşmayın” dedi. Sadece bize çok net anlattı olabilecekleri. Özellikle Eşim doktoruma çok güvendi…

Peki siz Bay Xander, İrenbe’ye ilk geldiğinizde neler düşündünüz?
Herkes çok pozitif ve güler yüzlüydü.
Bizi çok iyi karşıladılar.
Bu olumlu ve pozitif tavır beni çok etkilemişti ve burada kalalım dedim.

İrenbe’de size nasıl bir tedavi uygulandı?
Birincisinde birikim yöntemine gittik. Embriyolarım donduruldu, sonradan transfer yapıldı ama kimyasal gebelik oldu. İkincide yine dondurulmuş transfer yaptık bu kez serum tedavisi de uygulandı. Bunların her ikisi de 3. gün embriyolarıydı, iyi kalitedeydi. Doktorumuz, 3. denememizde taze transfer denemek istedi. “Rahim dışında kısa süre tutalım” dedi. İkinci gün embriyosu kullanıldı.

İnternette biz kadınlar hep kendi aramızda konuşuruz. Orada hep bir 5. gün embriyosu paniği vardır, ikinci gün olmasın diye. Ben de biraz stres yaptım açıkçası ama şans mı denir, bilemiyorum.  2. gün taze embriyo transferi ile ikizlerimize ulaştık.

Güzel haberi nasıl aldınız?
Benim için aslında biraz zor bir soru. Sabah çok gergindim. Hatta eşime, “hadi gel, yine kötü haberi alalım, sonra bir şeyler yaparız” diyerek İrenbe’ye geldim.

İLGİLİ YAZILAR

Gülin- Xander Van Eck çifti, anne-baba olma yo
Anne olmak için tam 10 yıl bekledi. İnanılması
İngiltere\'den gelen Saadet-Mustafa Dumanlı Çi
Merhabalar, Siz İrenbe Ailesi’ne yeniden sons
Nilay ve Osman Tosun çiftiinin Deniz\'e kavuşm