Tüp Bebek Başarı Öyküleri 

Korkmayın! Devam Edin!

 18 Mayıs 2018

Herkesin bir hikâyesi var. Luiza ve Erhan Karadeniz çiftinin de öyle...

Normal yollardan hamile kalabilen fakat gebeliği bir türlü devam etmeyen Luiza Hanım ve eşi, uzun arayışlar sonrasında İrenbe'ye seçtiler. Kafalarındaki soru işaretleri ile İrenbe'nin yolunu tutan Karadeniz çifti, doktorlarına duydukları güven ile bir yola çıkmaya işte o an karar verdiler. Uzun görüşmeler sonrasında aradıkları soruların cevabını bulan çiftin şimdi tek bir amacı vardı; sağlıklı bir bebek sahibi olabilmek...

Doktorunun verdiği ilaçlarla ilk birkaç ay normal yollardan bebek sahibi olmayı deneyen çifte, iki kez de aşılama yapıldı. Fakat sonuç negatifti.

Ama Karadeniz ailesi umutlarını hiçbir zaman kaybetmedi. Bu sefer sıra tüp bebek tedavisine geldi. İlk denemeden sonra bir bebeği olacağı öğrenen Luiza Hanım, 7 haftalık hamileyken ne yazık ki bebeğini kaybetti. İkince deneme de istenilen gibi olmayınca Karadeniz çifti 2 ay gibi bir dinlenme sürecinin ardından, 3. tüp bebek denemesi için yeniden İrenbe'nin yolunu tuttular.

Bu kez her şey çok güzel gitmişti. Luiza Hanım ve eşi Erhan Bey o güzel haberi sonunda aldılar; Luiza hanım hamileydi... Keyifli geçen bir hamilelik sürecinin ardından oğulları Kemal'e kavuşan mutlu çift, şimdilerde 'aile' olmanın keyfini çıkarıyor...

Kimi zaman zor, kimi zaman keyifli bir süreçten geçen Luiza Hanım tedaviye başlamak isteyen ailelere şu mesajı veriyor; Korkmayın devam edin!

Hikayenin tamamını İrenbe dergi 37. sayımızdan okuyabilirsiniz.