Tüp Bebek Başarı Öyküleri 

Başaracağımıza İnandık ve Asla Yılmadık

 18 Mayıs 2018

2013 yılında evlenen Miray ve Refik Engin çiftinin tek hayali bir bebeklerinin olmasıydı. Bir yıllık denemenin ardından doktora gitmeye karar veren mutlu çift, hiçbir problem olmadığını, zamana ihtiyaçlarının olduğunu öğrendi.

Fakat sonuç istedikleri gibi olmadı.
Geçen iki yılın ardından tekrar bir merkeze gitmeye karar veren çifte 3 kez tüp bebek tedavisi yapıldı. Bu zorlu süreçte zaman zaman hayata küsen ve eski neşesini kaybeden Miray Hanım ve eşi, yaşadıkları hayal kırıklıklarının ardından "Bu işi başaracağız durmak yok yola devam" diyerek merkez değiştirmeye karar verdiler. İrenbe'de şanslarını denemeye karar veren Engin çifti, doktorlarına "umutla" sarıldılar...

Yeniden beyaz bir sayfa açan Miray Hanım ve Engin Bey, İrenbe'de yapılan iki tüp bebek tedavisinin sonunda bekledikleri o mutlu haberi aldılar.

Şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemeyen çift, rahat geçen bir sürecin ardından yakışıklı oğulları Ömer'e kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
Miray Hanım umutsuzluktan, umuda giden hislerini şu cümlelerle ifade ediyor: “Ben bu iş için gerçekten profesyonel, uzmanlaşmış yerlere gidilmesini öneriyorum. Bence en önemli şey moral ve motivasyon.”

Hikayenin tamamını İrenbe dergi 37. sayımızdan okuyabilirsiniz.