Etkinlikler 

Bavyera Eyaleti Başbakanı Günther Beckstein ziyareti

 22 Eylül 2008

 

 

Tatil için İzmir'e gelen Bavyera Eyaleti Başbakanı Günther Beckstein,  ilk özel Tüp bebek merkezi olan İrenbe Tüp Bebek Merkezi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Tüp bebek alanında İzmir'in gösterdiği gelişmeyi hayranlıkla izlediğini belirten, Türk kültürü ve misafirperverliğine övgüler yağdıran Beckstein, "İzmir'e çok sayıda Alman'ın tüp bebek için geldiğini biliyorum. Bundan sonra bu sayının daha da artması şaşırtıcı olmaz. Çünkü insanlar en iyi hizmetin en az maliyetle verildiği yerleri tercih ederler" şeklinde konuştu. Sağlık sektöründe Türkiye ile Almanya'nın işbirliği ve karşılıklı bilgi alışverişini sürdürmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Beckstein, "İzmir tıp alanında teknik açıdan müthiş bir ilerleme içinde. Tüp bebek konusundaki başarıları da bunu kanıtlıyor. Bu yöntemle çocuk sahibi olmak için İzmir'i seçen birçok Alman tanıyorum" dedi.

 

İrenbe Yönetim Kurulu Başkanı Prof Dr Nurettin Demir, Günther Beckstein'e Ressam Şevkat İşleyenin yaptığı birtablo hediye etti.

 

Etkinlik Fotoğrafları