Etkinlikler 

Prof Dr Nurettin Demir’e İrenbe Ailesi’nden sürpriz armağan

 04 Ağustos 2008

 

04 Ağustos 2008, Pazartesi gecesi İrenbe ailesi Prof Dr Nurettin Demir'e sürpriz bir yemek düzenleyerek Demir'i şaşırttı.

İrenbe'nin kurucularından Prof Dr Nurettin Demir 1983 yılında tek başına başlatmış olduğu Kadın Sağlığı hizmetinin 1992 yılında ekibini kurarak "İrenbe" adı altında kurumlaştı. Bugün 35 kişilik ekibiyle İzmir ve Ege Bölgesine Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Tedavi alanında hizmetlerini devam etmektedir.

Bu yıl 25.yılını kutlayan Demir'e İrenbe ekibi, Demir tarafından yazılan ama yoğun iş temposu nedeniyle basımını gerçekleştiremediği "Gebelik Serüveni" kitabı yedi aylık gizli bir çalışma ile Piksel Studio ekibi ile birlikte basımını gerçekleştirdi.

Kitabın basımı gerçekleştikten sonra İrenbe ekibi, Demir'in meslektaşlarını, hocalarını, dostlarını ve 25 yıl içersinde birlikte çalıştığı ekip arkadaşlarının sürpriz katılımları ile Tepekule'de bir yemek düzenledi. Demir, bu sürpriz yemek karşısında çok duygulandı.

Yemekte Prof Dr Veli Lök, Prof Dr Mustafa Eminoğlu, Op Dr Bülent Uran konuşmaları sonrası, "Gebelik Serüveni" kitap, İrenbe kurucularından ve uzun yıllardır birlikte çalıştığı Op Dr Refik Keleş tarafından Demir'e hediye edildi. Dr Dilek Aslan, İrenbe ekibi adına "Oluşturduğu bilimsel ve sosyal yardımlaşma duygusu, insan sevgisi,  hekimlik sanatının ve ahlakın en üst düzeyde temsili ve yaydığı ışık nedeniyle sonsuz şükranlarını" dile getirdi.

Demir daha sonra konuşmasında, "Kendisinin insanları çok sevdiğini ve hiçbir kimseyi bilerek kırmadığını, kötü insan olmadığını, insanları çevresel koşulların kötülüğe ittiğini düşündüğünü, şanssızlıkların ve olanaksızlıkların bir insanın yaşamında çok önemli sonuçları olduğuna inandığını. Biz doktorlar bu bilinçle hareket edip hastalarımıza sevgiyle yaklaştığımız oranda mesleğimizde büyüyebiliriz" diyerek 25 yıllık çalışma hayatının anılarından bahsederek herkese teşekkür etti."