team image

Doç. Dr. Alper Biler |

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı - Tüp Bebek Uzmanı

1978 yılında Tekirdağ’da doğdu.

2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden birincilikle mezun oldu.

2008 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında ihtisasını tamamladı.

2008 yılında Ağrı Doğubayazıt Devlet Hastanesi ve 2008-2012 yılları arasında Ordu Fatsa Devlet Hastanesinde mecburi hizmetini bitirdi.

2012-2014 yılları arasında İzmir Üniversal Ege Sağlık Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve  Doğum uzmanı olarak çalıştı.

2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde çalışmaya başladı.

2015 yılında da Vinci Robotik Cerrahi Sistemi kullanım sertifikasını aldı.

2019 yılında Doçent oldu. Pek çok Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistanının özellikle laparoskopik cerrahi eğitiminde görev aldı.

2019 yılında Ege Üniversitesi Rektörlüğü Kısırlık ve Aile Planlaması Merkezinde Tüp Bebek eğitimini tamamladıktan sonra SBÜ Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmaya başladı.

2021 yılında görevinden istifa etti ve İRENBE Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi, Tüp Bebek Merkezi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

Özel ilgi alanları arasında; Jinekolojik endoskopi, ileri düzey laparoskopik cerrahi, laparoskopik ileri evre endometriozis cerrahisi, laparoskopik myom çıkarılması operasyonları, laparoskopik histerektomi, laparoskopik genital sarkma operasyonları, robotik cerrahi, histeroskopi ve infertilite bulunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında yayınlanmış pek çok ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümleri ve kongrelerde sunumları mevcuttur.

Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.